Méghozzá annak a háznak a szomszédságában, ahol élt. A Komjádi Béla és a Harcsa utca közötti öblöt nevezték el róla, a Pata Negránál.
Már a második olyan, közterületet jelző táblát leplezte le Őrsi Gergely polgármester, amelyen egy nő neve szerepel. A kerület mostani lakói szavaztak arról, hogy a kerület hajdani lakói közül ki érdemel utcát, teret. Nők jöhettek csak számításba, hisz kilencszer annyi közterület viseli férfiak nevét a fővárosban, mint nőkét.
A tavalyi nőnapon indult kerületi voksoláson csaknem ezer javaslat futott be, és végül Szabó Magda, Psota Irén, Komlós Juci és Solt Ottilia nyert. Az író, a színésznők és a szociológus mind büszke II. kerületi lakosok voltak. Ott neveztek, neveznek el róluk közterületet, ahol éltek. Szabó Magda volt az első a sorban, az ő nevét a Széllpark és a Mamut közti sétány viseli ősz óta.
Solt Ottilia a Komjádi utcában lakott, háza falára már korábban dombormű került. Halálának 25. évfordulóján pedig egy eddig névtelen közterület névadója lett. Őrsi Gergely azt emelte ki közhelymentes beszédében, hogy Solt Ottilia a szabadság és szolidaritás egységében hitt. “Ezt a teret a budaiak nevezték el. Ők döntöttek, büszkén vállalják a Komjádi Béla utcából az országot keresztbe-kasul bejáró szociológus örökségét” – mondta a polgármester.
Szerinte Solt Ottilia korában még álmodni sem lehetett arról, hogy valaha megkérdezik majd egy városrész lakóit, kikről szeretnének elnevezni egy közteret. De nagyon is kedvére valónak találta volna a helyi közös döntéshozatalt, ahol együtt beszélik meg a szomszédok, hogy mihez kezdjenek egy köztér elnevezésével.
A II. kerületben most már egy sétány mellett egy tér is olyan női nevet visel, amit mi adtunk neki. És nincs vége: Szabó Magda és Solt Ottilia után felkészül Psota Irén és Komlós Juci. Az egyik színésznő a Bem rakpart és a Fő utca között kap utcát, míg a másik a József-hegyen.