A pandémia alatt nyílt meg a Margit körúton az exkluzív Venison Gusto szalámibolt. A kalandos életű tulajdonossal, Ivanacz Gáborral beszélgettünk.Bátorság kell ahhoz, hogy valaki a pandémia alatt nyisson boltot.
Igen, az indulás nem volt könnyű, de szépen lassan beérett a “Jó boltnak nem kell cégér!” – mondás és egyre többen térnek vissza és vásárolnak újra nálunk.
A kirakatban láttam a 100 %-ban magyar termék táblát.
Minden általunk forgalmazott hús hazai, magyar emberek által készített, magyar áru. Kizárólag vadászott, illetve ridegen tartott állatok húsát dolgozzuk fel. Minden vákuumcsomagolt, védőgázba csomagolt. Attól különlegesek a mi termékeink és nem összehasonlíthatók a szupermarketek polcain lévőkkel, hogy az állataink nem fogyasztanak tápot vagy szemes takarmányt. Ha zöld füvön nő fel egy állat, akkor a húsában többségben lesznek a telítetlen zsírsavak, tehát jótékony hatással lesz az emberi szervezetre. Minden laktózmentes, gluténmentes és felesleges adalékanyag mentes.
A húson kívül milyen más termékeket forgalmaznak?
Elkezdtem feltölteni a boltot olyan termékekkel, amiket én magam is nagyon szeretek. Hetente hozunk sajtokat, vajat Franciaországból. Nagyon szívesen adnék magyar vajat és mást is, ha lenne. Nálunk vannak kis manufaktúrák, de például a 24 hónapig érlelt Conte egy más kategória. Ott minden tehénnek egy hektár legelője kell, hogy legyen, nem fogyasztanak tápot, szemes takarmányt, csak zöldet. Mi ettől sajnos mérföldekre vagyunk.
Milyen állatok húsa kapható a Venisonban?
Bivaly, szürkemarha, szarvas, őz, vaddisznó és most elkezdtünk mangalicával is foglalkozni. A nevünk Venison Gusto, mivel a termékek minőségéből adódóan az export az erősebb. Beszállítunk Bill Gates-nek, Dr. Dre-nek, szállítunk be jachtokra. Egyre többet exportálunk, például 24/48 óra alatt lefedjük az egész Európai Uniót.
A bolt nem túl rég nyílt, a céget mikor alapította?
Nyolcadik éve működünk, de ez az első üzletünk. A cég pécsi, de a pandémia alatt úgy döntöttem, hogy felköltözünk Budapestre. Egyeztetve a polgármester úrral, van négy parkolónk rakodásra, így a bolt autóval is megközelíthető. Hamarosan nyitunk egy másik üzletet a Budagyöngyében, de ez is megmarad, például szakmai kóstolókat tudunk itt tartani, ezért is alakítottuk így ki.
Mesélne a Venison Gusto előtti életéről?
Családi gazdaságban nőtem fel, édesapámnak volt ezer birkája, gyöngytyúk, kacsa, liba, tehenek, amit az ember el tud képzelni. Mi termesztettük a paradicsomot, paprikát és hát én azt hittem, hogy minden magyar így él, ilyen jók a magyar termékek. Édesanyám sajnos meghalt amikor hatéves voltam, később apukámmal összevesztünk és én 16 éves koromban elköltöztem otthonról, majd 18 éves koromban külföldre mentem. Ott szembesültem azzal, hogy a tömeggyártott dolgok azok nagyon silány, gyenge minőségűek. Igazából, erre a piaci résre alapozva gondoltam, hogyha nincs jó szalámi Magyarországon, majd én csinálok. Most már sok olyan termékünk van, amit csak mi készítünk az országban, sőt, több esetben a világon. Ha benyúlunk a pultba és bármit kiveszünk, minden elsőosztályú lesz. Van ez a Great Taste Award, ez egy angol élelmiszeripari verseny. 15.000 termék közül vakon kóstolnak – mi 7 terméket indítottunk és mind a hét nyert. 11 csillagot kaptunk, ilyen még Magyarország történetében nem volt.
Ehhez nem iskola kell, igazából az kell, hogy az embernek el kell, hogy menjenek otthonról, hogy egy ilyen cégbe belevágjon. Én 17 évet éltem külföldön, dolgoztam családoknak, mint komornyik, repültem velük a jetjükön, kiszolgáltam őket villában, hajón. Temérdek pénzt költöttek élelmiszerre. Én szereztem be a szalámit, sajtokat, kolbászokat, borokat és úgy voltam vele, hogy adnék nekik magyart. Rendeltem több terméket, de sajnos nem voltak megfelelő minőségűek. Ez szerencsére már nincs így, most már vannak kiváló minőségű magyar húsok is, részben nekem köszönhetően.