2026. június 25., csütörtök
23.4 C
Budapest

Hova meneküljünk Budán, ha támad a hőség?

Az előjelzések szerint a héten két nap is lehet 40 fok. A többin meg mondjuk 37, ami azért szintén nem kellemes. Ha éppen nem vagyunk vízparton, mit tegyünk?

Az ideális persze a klímás lakásból kilépve kondis kocsiba beszállni, aztán légkondicionált irodába vagy boltban, kávézóban, edzésen kikötni ilyenkor. De ha mégis ki kell lépni a tűzforró járdára, akkor is van esély arra, hogy lehűtsük magunkat. Kikerültek több helyre a párakapuk, a kerületben vizet is osztanak néhány ponton, és akció indult: az ehhez csatlakozó helyeken ingyen kaphatunk egy pohár csapvizet vagy tölthetjük fel az üvegünket, kulacsunkat.

A nyugdíjasok olcsóbban mártózhatnak meg a Lukácsban kánikula idején, ha a II. kerületben élnek, a Hűsítő Buda akció keretében pedig feltérképezték a ivókutakat. IDE kattintva láthatjuk is őket!

Fotó: II. kerület FB

Legfrissebb

Emberi testrészeket gyűjtött és emberhúst is fogyasztott egy II. kerületi férfi

Sokkoló ügyben nyomoz a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája: egy 30 éves budapesti férfit fogtak el Budapest II. kerületében, akit emberi test tiltott felhasználásának...

Százötven fiatalt avattak gyermekvasutassá a Hűvösvölgyi végállomáson

Százötven fiatalt avattak gyermekvasutassá a Gyermekvasút hűvösvölgyi végállomásán szombaton. Az eseményen a közlekedési és beruházási miniszter azt mondta: a Gyermekvasút Magyarország különleges értéke, és...