Volt, aki az összefogás fontosságára hívta fel a figyelmet, volt, aki amiatt aggódott, hogy utcára kerülnek a postai alkalmazottak, és volt, aki csak aláírta a kérvényt, hogy ne zárjon be a Török utcai posta. A kerület polgármestere is lépett ennek érdekében: bélyeget adott ki és visszautasíthatatlannak tűnő ajánlatot tett a Magyar Postának.
A Facebook oldalán hívta meg a kerület lakosait egy rendhagyó polgári akcióra a II. kerület polgármestere. A bezárásra ítélt Török utcai 23-as postánál közös levélírást kezdeményezett Őrsi Gergely. A levelekre pedig a kerület által kiadott különleges bélyeg került.
A meghirdetett időpontban tucatnyi lakó és újságírók gyűrűjében beszélt arról, miért nem maradhat összesen mindössze két posta a II. kerületben. „Ha azt látjuk, hogy két posta marad 90 ezer emberre, és a kerület több részén a lakók lényegében posta nélkül maradnak, akkor nekünk lépnünk kell” – jelentette ki a polgármester. Ezért megismételte azt a korábbi ajánlatát, hogy a postaként üzemelő két helyiségüket, a Török utcait és a Kelemen László utcait ingyen adnánk bérbe a postának, sőt a gáz- és villanyszámlát is kifizetik, ha nem zárják be a fiókokat.
Ezt az kérvényt láthatták el saját felajánlásukkal a megjelentek, akik ki is egészíthették saját gondolataikkal a levelet. A legtöbben nem írtak semmit – volt, aki azt mondta, tudna, de attól fél, hogy úgysem olvassa el senki, és akadt, aki szerint a lényeg így is benne van a levélben.
Egy idősebb hölgy, aki több évtizede ezen a postán adja fel a leveleit és a csekkjeit, azt mondja: attól tart, hogy a postabezárás csak a kezdet, ha ezt hagyjuk, akár az orvosi rendelők is sorra kerülhetnek majd. Egy nyugdíjas bácsi pedig arról beszélt, hogy neki már nagyon nehezen megy a közlekedés, és nem is tudna sokkal messzebb menni az ajánlott levelekért, egyébként is a Török utcai posta már vagy 60 éve üzemel. „Igaz, manapság már egyre kevesebb levelet kapok” – mondja – „pedig pár éve még minden évben tele volt a postaláda a karácsonyi lapokkal.”
Azzal, hogy a postára szükség van, mindenki egyetért, de az többekben felmerült, lehet-e egy ilyen akciónak eredménye. Erről kérdeztük meg a polgármestert, aki a MyBudának elmondta, amikor pár évvel ezelőtt karácsonykor a HÜVI-ben bezárták a kormányablakot, akkor ugyanezzel a modellel sikerült megmenteni a létesítményt – vagyis azért cserébe, hogy a helyet ingyen biztosította az önkormányzat. Örsi Gergely szerint már csak azért is sikeresnek kell lennie az akciónak, mert az ajánlatukat nem lenne racionális döntés elutasítani. „Ha kell, téglajegyként értékesítjük a tiltakozásképpen kiadott postabélyeget, hogy a kerületiek is hozzá tudjanak járulni a költségekhez, de nem engedjük, hogy több ezer, vagy akár több tízezer ember posta nélkül maradjon!” – jelentette ki. A MyBuda kérdésére, hogy mekkora költséget jelentene ez az önkormányzatnak, azt válaszolta: negyedévente néhány millió forintot.