30 és 90 percesek lesznek, de a gyakorlatban akár 60 és 120 percig is lehet majd használni őket. A kérdésről szerdán döntött a Fővárosi Közgyűlés.
Amit tudni érdemes: a 30 perces jegy induláskor 530 forintba kerül, vagyis ha csak egyszer is átszállunk, már megéri. A 90 percesért 750 forintot kérnek, ebbe még az oda-vissza út is beleférhet, hiszen bármely irányba utazhatunk vele.
A jegy érvényessége a felszállásnál vagy a metróbejáratnál indul az első kódbeolvasással. Az időalapú jegyekkel minden – érvényességi időn belül – elkezdett utazást be lehet fejezni, még akkor is, ha az tovább tart, mint 30 vagy 90 perc. Vagyis a 30 perces jeggyel 29 perc 59 másodpercig, a 90 perces jeggyel pedig 89 perc 59 másodpercig fel lehet szállni egy újabb BKK-járatra, és azzal el lehet utazni Budapest határán belül bármeddig. Vagyis csak a felszállásnál kell figyelni az időpontra.
Ezek a jegyek csak digitális formában érhetők el, papír alapon nem léteznek majd. A jól ismert vonaljegynek viszont lesz digitális változata.