2026. június 28., vasárnap
27.7 C
Budapest

Még nincs minden veszve: a pótfelvételivel még jelentkezhetnek a diákok az egyetemekre

Augusztus 7-én éjfélig lehet jelentkezni pótfelvételi eljárásban egyetemi szakokra mindazoknak, akiket nem vettek fel, vagy nem jelentkeztek korábban.

A Kodolányi János egyetem kommunikáció mesterszakot is indít a pótfelvételi eljárásban. A diákok a mesterséges intelligencia alkalmazásával, a médiavállalkozások jogi hátterével is megismerkedhetnek, ismert, neves tanárok segítségével, de akár turisztikai kommunikációval is foglalkozhatnak – mondta Kiss Róbert Richárd turisztikai és kommunikációs szakember, dékán. Az egyetemek több mint 400 képzéshez kapcsolódva hirdettek meg lehetőségeket, bőven van tehát miből válogatni.

A pótfelvételi ponthatárainak megállapítására várhatóan 2024. augusztus 29-én kerül sor, ekkor dől el, ki kerül be az általa megjelölt képzésre. A felvettek a felvételi határozatot, a beiratkozással kapcsolatos tudnivalókat a felsőoktatási intézménytől kapják meg szeptember első napjaiban.

Legfrissebb

Hűsítő pontokat nyitott a II. kerület a hőhullám idejére

A rendkívüli hőség miatt klimatizált hűsítő pontokat biztosít a II. kerületi önkormányzat, hogy a lakosok a legmelegebb órákban is biztonságos, hűvös helyen tölthessenek el...

Emberi testrészeket gyűjtött és emberhúst is fogyasztott egy II. kerületi férfi

Sokkoló ügyben nyomoz a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája: egy 30 éves budapesti férfit fogtak el Budapest II. kerületében, akit emberi test tiltott felhasználásának...