A budai Polo Pub több, mint 30 éve várja a házias ízekre és angol sörökre vágyó vendégeket, akik közül már a törzsvendégek egy jelentős része is külföldi. A spanyolok megőrülnek a brit-magyar fúzióért, olyannyira, hogy az elsők között szerepel náluk több budapesti gasztro rangsorban is.
A legendás hely titkát a kiváló receptjeiről és a páratlan vendégszeretetéről híres Zsuzsától próbáltuk megtudni, aki a nyitás óta a hely háziasszonya.
Mitől tud ugyanazzal a lendülettel és minőséggel működni egy étterem több, mint 30 éven át?
A legfontosabb szabály, hogy mi tiszteljük az ételt is és a vendégeket is. Csak olyan étel kerül a vendég elé, amit a saját otthonomban is az asztalra tennék. Az étteremben pont ugyanolyan a minőség, mint amit a családnak készítenék. Mindenből a legjobbat, a legmagasabb minőségben.
Ha jól tudom, korábban sem csak a családnak főzött. Már az étterem nyitása előtt is komoly vendégsereg kóstolta a házi kosztot is, ami aztán a névadásban is segített.
Így van, eljöttek hozzánk a vízilabdások, és olyankor hihetetlen mennyiségű ételt kellett megfőznöm, hiszen a pólósok híresek az étvágyukról. Akkor már legalább annyi adagot készítettem, mintha egy étteremnek főztem volna.
Ők lettek akkor az első vendégek?
Igen, a házi vacsorákat felváltotta az étterem, amit 1990-ben nyitottunk meg. A párom vendéglátós volt, én ezen keresztül tanultam bele a szakmába. Az otthoni ízeket hoztuk át az Polo Pubba, a hagyományos magyar konyhát, könnyített változatban, kevésbé zsírosan, de házias verzióban.
Miben változott a menü a nyitáshoz képest?
Családi recepteket használunk a kezdetektől, de természetesen változott a menü, sokkal színesebb lett. A csirkepaprikás, töltött káposzta, bableves, gulyásleves örök favoritok. A csülök a zászlóshajó, az egyik legnépszerűbb ételünk. Ezt a vonalat tartottuk meg, nyáron és télen viszont gyakran változik az étlap, a szezonális alapanyagok függvényében.
Honnan érkeznek az alapanyagok?
Megszállott vagyok, rendszeresen járok a piacra vadászni a legjobb alapanyagokért. Nyáron a főzelékekhez a friss zöldségek, a levesekhez friss gyümölcsök is kerülnek a konyhára. Télen jöhetnek a nehezebb ételek, a disznótoros is. Minden házi készítésű, mi főzzük be a lekvárt és a paradicsomszószt is.
Hogyan készül a legendás csülök?
A lényege a füstölés, valamint az, hogy 8-10 órán át főzzük, gyöngyöző vízben. Ha jól van befűszerezve, akkor a fokhagymán kívül nem is kell semmit hozzá tenni. Csülök mindig van nálunk, olyan nincs, hogy valaki csülköt enne, de nem tudunk neki felszolgálni. A csülök az örök!
Magyaros ételek, brit sörökkel, érdekes párosítás!
Összehoztuk a világot, mondhatjuk így is. A söröknél is a minőség volt a legfontosabb, csapolt söreink vannak, angol és ír sörfőzdékből. Hamarosan egy magyar kézműves sörünk is lesz, szintén csapolt.
Az étterem nevében és a falakon is visszaköszön a vízilabda. Olimpiai- és világbajnokokkal is összefuthatunk itt?
A vízipólósok minden generációja megfordult már nálunk, a legendás Arany Csapat tagjai is ünnepeltek már itt jó párszor. Büszke vagyok rá, hogy a vízilabdások a törzsvendégeink. Generációk nőttek itt fel, a szülők hozták a gyerekeket, majd fordítva is, később pedig az ő gyerekeik is vendégeink lettek. Sok a törzsvendég, most már külföldiek közül is, civilek és sportolók vegyesen. Van, aki évek óta jár Budapestre, és az első útja hozzánk vezet, ha valami jót akar enni.
A spanyolok mikor fedezték fel maguknak a helyet?
Az elmúlt években egyre több spanyol vendégünk van, imádjuk őket. A Tripadvisoron rengeteg jó értékelést írtak rólunk, talán ez is hozzásegített, hogy sokan megismertek minket. Mindig örömmel látjuk őket, akárcsak a többi vendégünket.
Egy jó angol pubhoz illően élőzenés esteket is tartanak. Ki muzsikál ilyenkor?
Kaszab Tibor játszik immár 33 éve nálunk, nagyon szeretjük. Ő is hozzájárul ahhoz a különleges hangulathoz, amit gyakran kiemelnek a vendégeink. Itt mindenki jól érzi magát, vasárnap és hétfő kivételével Tibi játékával is megfűszerezzük a finom ételeket. Jöjjenek és hallgassák meg!