A Szrogh György tervei alapján épült Körszálló fénykorában Budapest legfelkapottabb szállodái közé tartozott, az utóbbi években azonban kollégiumként és dolgozói szállásként működött és a veszélyeztetett hazai modern épületek listáján is szerepel.
Statikai okok miatt elbontják a Szrogh György tervezte 19 szintes Körszállót, majd majdnem eredeti formájában visszaépítik. A bontás a térelosztó falak áthelyezése miatt is szükséges, a szálló 280 szobájából ugyanis 47 darab lakást alakítanak ki. Az épület jelenleg II. kerületi helyi védelem alatt áll – írták az UrbFace Facebook-oldalán.
A Market Zrt-hez tartozó projekt során a befogadó “U” alaprajzú lepényépületet felújítják, ahol négy szinten fedett parkolókat, több mint 2000 nm-nyi kereskedelmi területet, illetve 3 darab kisebb-nagyobb méretű medencével megspékelt wellness-blokkot adnak majd át, amelyet tetőkertekkel- és teraszokkal fednek be.
A szálloda 280 szobájából 47 darab lakást alakítanak ki. 5 darab 70 négyzetméteres egy hálószobást, 21 darab 105 négyzetméteres két hálószobást, 13 darab 141 négyzetméteres 3 hálószobást, 4 darab 153 négyzetméterest, és szintén négy darab (16. és 17. emelet) két darab azonos alapterületű (153 négyzetméteres és 192 négyzetméteres) luxuslakást alakítanak ki.
Fotók: Facebook – UrbFace
FRISSÍTÉS
A Körszálló tulajdonosa közleményt adott ki, amiben arról tájékoztat, hogy végső fejlesztői döntés még nem született és a lebontást sem döntötték még el.
„Az október 30-án a közösségi médiában, engedély nélkül nyilvánosságra hozott koncepció tervekről egyelőre végső fejlesztői döntés még nem született. Az épület állapota valóban indokolna valamilyen mértékű bontást és/vagy átalakítást, de egyelőre folynak a tervezési munkálatok és csak a jövőben lesz végleges döntés az épület felújításával kapcsolatban” – írja közleményében a Körszálló tulajdonosa, a Market Asset Management Zrt. (MAM).
A cég hangsúlyozza, hogy a kiszivárogtatott tervek „még nem is publikus anyagok, amiknek megosztásához nem járult hozzá sem a MAM, sem pedig a terveket készítő iroda, a KÖZTI”.
A MAM azt is leszögezi, hogy ő a kizárólagos tulajdonosa és egyben az illetékes a Körszállóval körüli bármilyen beruházással kapcsolatban. „A végleges koncepcióról és elfogadott tervekről, a szálloda jövőjéről pedig szintén a tulajdonos MAM fogja tájékoztatni a közvéleményt.”
A Körszálló idén nyárig a Danubius Hotels Zrt. tulajdonában volt, akkor adta el a Garancsi Istvánhoz tartozó Market Építő Zrt. egy leányvállalatának, a Market Asset Management Zrt.-nek.