A Manyiban, a Margit körút 16-ban alakuló új közösségi térben ünnepelték a kerületiek a különleges napot. Az eseményt Bán Ágnes szervezte, aki hamar partnerekre talált a Manyi vezetőiben, a RaktárBazár tulajdonosaiban és a fellépő zenekarokban.
Ahogy Ágnes elmondta, bár fontosnak tartja a pillanatot, melynek újabb eljövetelére 200 évet kell várni, az igazi öröm mégis az, hogy alakul a vízivárosi közösség. A 2. kerület a Vízivárosnak a kisebbik részét adja – ennek a közösségnek szeretné szebbé tenni az életét a Vízivárosi Kurázsi, melyet ő alapított nagy tervekkel. Eszerint lesznek komolyabb kulturális estek és a horgolókörtől a könyvbemutatókig, a zenei estektől a könnyedebb programokig várják változatos programokkal az érdeklődőket. Izgalmasnak látszik a viselkedéskultúra tanfolyam tinédzsereknek, illetve a senior színjátszókör is. A részletekről a Vízivárosi Kurázsi Facebook-oldalán lehet információt szerezni.
A mostani a második rendezvénye a Kurázsinak, és a jövőben is legalább két-három hetente szerveznek majd eseményeket. A nyitóalkalom január 28-án volt a Szász Károly utcában a RaktárBazárban, ahol az este folyaman vagy százan megfordultak. A program részeként fellépett Ungár Anikó és ott volt a kerület polgármestere is. Azt remélik, hogy ez olyan mozgalommá fog válni, amire érdemes lesz majd odafigyelni. A következő program szintén a RaktárBazárban Jakupcsek Gabriella Alul semmi? – Veszélyek és esélyek a Covid idején című könyvének bemutatója lesz, február 24-én.
A 22.22.22-es esten fellépett a Sister Voice Music és a Babra zenekar, a muzsikára még kólóztak is többen. A RaktárBazár retró tárgyakból rendezett vásárt és a büfé is üzemelt. Tíz óra húsz perckor, a Kétker Közösségi Alapítvány kurátora, Szilágyi Gábor köszöntötte az egybegyűlteket és kiemelte, hogy a kettes számmisztika része az is, hogy ebben az időpillanatban Budapest 2. kerületében vagyunk, ráadásul a hét második napján, kedden.