2026. június 24., szerda
25.2 C
Budapest

Agyő, maszk!

A hétvégén veszek egy-két új rúzst – közölte a barátnőm, miután délelőtt kiderült, hogy hétfőtől nem lesz kötelező a maszk ott sem, ahol eddig az volt. Kivételek azért vannak.

A hírt a kormányinfón jelentette be Gulyás Gergely. A Miniszterelnökséget vezető miniszter azt mondta, hogy a járvány ötödik hulláma a végéhez közeledik, ezért Magyarország kivezeti a járványügyi korlátozások döntő többségét.

„Hétfőtől megszűnik a maszkviselési kötelezettség. Kivezetjük azt a szabályt is, amely lehetővé teszi, hogy a munkáltató kötelező oltást írjon elő. Két területen teszünk kivételt: a szociális és egészségügyi dolgozók esetében. Az idősotthonokban és kórházakban továbbra is indokolt a maszkviselési kötelezettség fenntartása” – tette hozzá.

Egy esetleges újabb hullám esetén azonban újra visszatérhet a maszk. Mi még nem dobjuk ki a készleteinket.

 

Legfrissebb

Emberi testrészeket gyűjtött és emberhúst is fogyasztott egy II. kerületi férfi

Sokkoló ügyben nyomoz a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája: egy 30 éves budapesti férfit fogtak el Budapest II. kerületében, akit emberi test tiltott felhasználásának...

Százötven fiatalt avattak gyermekvasutassá a Hűvösvölgyi végállomáson

Százötven fiatalt avattak gyermekvasutassá a Gyermekvasút hűvösvölgyi végállomásán szombaton. Az eseményen a közlekedési és beruházási miniszter azt mondta: a Gyermekvasút Magyarország különleges értéke, és...