2026. június 24., szerda
32.7 C
Budapest

Manóknak nyílt új közösségi kert a II. kerületben

Az óvodások már el is kezdték a palánták ültetését.

A Szabadság utcai játszótér mögött nyitott meg a II. kerület legújabb közösségi kertje, a Manóliget, ahol elsősorban óvodások és környékbeli kisiskolások kertészkedhetnek majd.

A nagyobbaknak pedig a Manóliget mögött készül valami, de hogy mi, azt még nem árulte el Őrsi Gergely polgármester.

“Bízunk benne, hogy sok gyermek ismerkedik meg itt a kertészkedés örömeivel, és sok palánta fordul majd termőre. A manóléget létrehozásában önkéntesek is segítettek, külön köszönöm nekik, hogy anyák napján velünk tartottak, és együtt festettük a magaságyásokat” – írt a polgármester a Facebook-oldalán.

Fotók: Facebook – Őrsi Gergely

Legfrissebb

Emberi testrészeket gyűjtött és emberhúst is fogyasztott egy II. kerületi férfi

Sokkoló ügyben nyomoz a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája: egy 30 éves budapesti férfit fogtak el Budapest II. kerületében, akit emberi test tiltott felhasználásának...

Százötven fiatalt avattak gyermekvasutassá a Hűvösvölgyi végállomáson

Százötven fiatalt avattak gyermekvasutassá a Gyermekvasút hűvösvölgyi végállomásán szombaton. Az eseményen a közlekedési és beruházási miniszter azt mondta: a Gyermekvasút Magyarország különleges értéke, és...