Sokkoló ügyben nyomoz a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája: egy 30 éves budapesti férfit fogtak el Budapest II. kerületében, akit emberi test tiltott felhasználásának bűntettével gyanúsítanak. A rendőrök több emberi maradványt találtak nála, a férfi pedig vallomásában azt is elismerte, hogy korábban emberi húsból készített ételeket, amelyekből fogyasztott.
A nyomozás egy budapesti kórházban dolgozó beteghordozóval kapcsolatban indult, miután olyan információk jutottak a hatóságok tudomására, amelyek szerint emberi testrészeket tárolhatott munkahelyén és otthonában is.
A rendőrség szerint a férfi régóta érdeklődött az anatómia és a patológia iránt, emellett rendszeresen boncolt állatokat. A gyanú szerint emberi maradványokhoz részben a munkahelyén keresztül jutott hozzá, de Szlovákiában, illetve Magyarországon elhagyatott temetőkben is ásott ki holttesteket.
A nyomozók június 17-én fogták el a férfit a II. kerületben, majd több hozzá köthető ingatlanban és járműben tartottak kutatást. A házkutatások során számítógépeket, mobiltelefonokat és különböző adathordozókat foglaltak le.

A rendőrség tájékoztatása szerint a kutatások során preparált emberi arcot és arcbőrt, bőröndben tárolt csontokat, egy komplett alsó lábszárat, emberi agyat, kézfejet, valamint több koponyát találtak. Egy befőttesüvegben tárolt szerv eredetét jelenleg is vizsgálják a szakértők.
A lefoglalt maradványokat igazságügyi szakértők elemzik, akiknek feladata megállapítani azok pontos eredetét és származását. A férfi a kihallgatásán elismerte a bűncselekmény elkövetését, és beszélt arról is, hogy különösen vonzódik az emberi testrészekhez.
A gyanúsítottat őrizetbe vették, majd a bíróság bűnügyi felügyelet alá helyezte. A nyomozás továbbra is folyamatban van, a hatóságok azt vizsgálják, hogy a lefoglalt emberi maradványok pontosan honnan származnak. Az ügyben a későbbiekben további bűncselekmények gyanúja is felmerülhet.
Forrás: Police.hu, Blikk





