2026. június 25., csütörtök
31.4 C
Budapest

Mutatjuk a Margit körút legszebb karácsonyi kirakatait!

Karácsonyi hangulatot varázsoltak a kerület óvodásai, illetve általános iskolai és gimnáziumi osztályai a Margit körútra.

A tavalyi évhez hasonlóan a II. Kerületi Önkormányzat és a helyi óvodák, iskolák összefogásával idén is boldog karácsonyt kíván a Margit-negyed program. Az idei évben a kreatív fiatalok munkáját a Copy Török támogatta.

Megkérdeztük a Copy Török vezetőjét, Puskás Leventét, hogy mivel segítették az akciót.


“Már tavaly is támogattuk az Önkormányzat akcióját. Megkerestek , hogy tudnánk-e matricákat nyomtatni. Én erre azt mondtam, hogy persze, és ezzel támogatjuk ezt a számunkra is kedves projektet” – mondta a cégvezető.

Őrsi Gergely polgármestertől is megkérdeztük, mi jut először eszébe a programról.

“Szerintem ez a legszebb karácsonyi dekoráció, pont azért, mert mindig azok a díszek és ajándékok a legszebbek, amiket gyermekek és közösségek csinálnak. Azzal, hogy ők megmutatják a kirakatban, amit saját maguk csináltak, nem csak díszítik a kerületet, hanem meg is ajándékozzák az arra járókat. Külön köszönöm azoknak a boltoknak, akik úgy rakták ki ezeket a díszeket, hogy működik mögötte az üzlet és mégis kiállítótérként funkcionálnak ezek a kirakatok, amiket napi több száz ember láthat” – mondta a polgármester.

Legfrissebb

Emberi testrészeket gyűjtött és emberhúst is fogyasztott egy II. kerületi férfi

Sokkoló ügyben nyomoz a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája: egy 30 éves budapesti férfit fogtak el Budapest II. kerületében, akit emberi test tiltott felhasználásának...

Százötven fiatalt avattak gyermekvasutassá a Hűvösvölgyi végállomáson

Százötven fiatalt avattak gyermekvasutassá a Gyermekvasút hűvösvölgyi végállomásán szombaton. Az eseményen a közlekedési és beruházási miniszter azt mondta: a Gyermekvasút Magyarország különleges értéke, és...