2026. június 10., szerda
18 C
Budapest

A Pál-völgyi-barlang kőfejtőjében rendezték meg a Föld napját

A II. kerületi önkormányzat és a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság közös Föld napi rendezvénye idén is a megszokott helyen, a Pál-völgyi kőfejtőben várta a családokat természetismereti programkavalkáddal. A rendezvény ingyenes volt.

1000-1500 résztvevő szokott összegyűlni  a kőfejtőben, és a jó idő mindig megemeli a létszámot. Már tizennyolc éve, hogy a Föld napján, vagy az azt követő szombaton megrendezik ezt a forgatagot a barlang bejárata közelében. A szervezők célja az, hogy elgondolkoztassák az embereket, hogyan lehet óvni a Földet. Meghívtak közel húsz természetvédelmi civil szervezetet, illetve maga a nemzeti park igazgatósága is több standdal vett részt az eseményen. 

Játékokkal, gyerekfoglalkozásokkal várták a legkisebbeket, a felnőttek pedig beszélgethettek a szakemberekkel. A hétpróba során a családok menetlevelet kaptak, amivel legalább hét állomást kellett felkeresni. Ha sikerült minden feladatot jól megoldani, akkor a kitöltött menetlevéllel féláron lehetett jegyet venni a Pál-völgyi és a Szemlő-hegyi-barlangba.

A szervezők szerettek volna mindenkit cselekvésre bírni, és elérni, hogy az érdeklődők megtapasztalják, mindenki tud valamit tenni a Földért. Az összes fellépő, bemutató és ügyességi játék ezt a célt szolgálta. 

Legfrissebb

Kortárs irodalmi legendák találkoznak az Ünnepi Könyvhéten

Különleges irodalmi beszélgetésre várják az érdeklődőket június 12-én, pénteken a 97. Ünnepi Könyvhéten, ahol az ELTE Legendák 2. című kötet szerzői találkoznak az olvasókkal....

Budán ünnepelte a vidék konyháját a Gourmet Fesztivál

Gerendai Károly, a Sziget Fesztivál egyik alapítója 2011-ben indította el a Gourmet Fesztivált, amelynek célja kezdettől fogva a hazai gasztroforradalom éllovasainak és a nagyközönségnek...