2026. június 23., kedd
23.9 C
Budapest

Egyre népszerűbb a svédasztalos menza a II. kerület iskoláiban

Pozitív tapasztalatokról számolt be Őrsi Gergely a szabadszedéses, vagyis svédasztalos menzarendszer kapcsán, amely már a Fillér Utcai Általános Iskolában is működik.

A rendszer lényege, hogy a diákok nem előre kimért adagokat kapnak, hanem maguk választhatják ki és szedhetik az ételeket saját igényeik szerint. A tapasztalatok szerint ez nemcsak a tanulók számára kedvezőbb, hanem jelentősen csökkenti az ételpazarlást is.

A polgármester közlése szerint a szabadszedéses menza bevezetésével kevesebb sorban állás alakul ki az ebédlőkben, így a gyerekek gyorsabban jutnak ételhez, és több idejük marad az ebéd elfogyasztására.

A Fillér Utcai Általános Iskolában és a II. Rákóczi Ferenc Gimnázium intézményében egyelőre még gyűlnek a tapasztalatok, ugyanakkor más iskolákban már látványos eredményeket mértek. Egyes helyeken több mint 60 százalékkal nőtt a menzát igénybe vevő diákok száma, miközben 40 százalékkal csökkent az ételmaradék mennyisége.

A tervek szerint még idén további két általános iskolában vezethetik be a rendszert a II. kerületben.

Fotók: Facebook – Őrsi Gergely

Legfrissebb

Százötven fiatalt avattak gyermekvasutassá a Hűvösvölgyi végállomáson

Százötven fiatalt avattak gyermekvasutassá a Gyermekvasút hűvösvölgyi végállomásán szombaton. Az eseményen a közlekedési és beruházási miniszter azt mondta: a Gyermekvasút Magyarország különleges értéke, és...

Szarvasűző messzeségek – Abásfalva történetei a Könyvhéten

Bemutatták a Kárpát-medence felfedezése sorozat új kötetét az Ünnepi Könyvhéten. A 97. Ünnepi Könyvhét programjaként június 12-én a Dunakorzó 21-es standján, az Eötvös Kiadó pavilonjánál...