2026. június 28., vasárnap
32 C
Budapest

Jó szomszédság épülhet egy utcabálból – új kezdeményezés a II. kerületben

Új közösségépítő kezdeményezést indít a II. kerületi önkormányzat: a jövőben eszközparkkal támogatják azokat a helyi lakosokat, akik szomszédünnepet vagy utcabált szeretnének szervezni.

A bejelentést Őrsi Gergely tette közzé a közösségi oldalán. A kezdeményezés célja, hogy erősítse a helyi közösségeket és közelebb hozza egymáshoz a szomszédokat.

A program keretében a szervezők különböző eszközöket és infrastruktúrát igényelhetnek az események lebonyolításához. A rendelkezésre álló kellékek között szerepelnek sátrak, sörpadok, poharak, grillsütők, aszfaltkréták és Buda szóda is. Emellett lehetőség nyílik arra is, hogy a szervezők kérésére az adott környék vagy utca történetéről beszélgetést tartsanak, illetve kiegészítő utcatáblákat helyezzenek ki.

A szomszédünnepet szervezni kívánók a tervezett időpont és helyszín megadásával a kozosseg@masodikkerulet.hu e-mail-címen jelentkezhetnek.

A kezdeményezés célja, hogy minél több helyi közösségi program jöjjön létre, és a lakók jobban megismerjék egymást közvetlen környezetükben.

Forrás: Őrsi Gergely Facebook-oldala

Legfrissebb

Hűsítő pontokat nyitott a II. kerület a hőhullám idejére

A rendkívüli hőség miatt klimatizált hűsítő pontokat biztosít a II. kerületi önkormányzat, hogy a lakosok a legmelegebb órákban is biztonságos, hűvös helyen tölthessenek el...

Emberi testrészeket gyűjtött és emberhúst is fogyasztott egy II. kerületi férfi

Sokkoló ügyben nyomoz a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája: egy 30 éves budapesti férfit fogtak el Budapest II. kerületében, akit emberi test tiltott felhasználásának...